Ma már elmondhatjuk, hogy szinte minden cég használ informatikai eszközöket, hálózatokat és szervereket. Mit gondol, vajon az Ön vállalkozásának adatai biztonságban vannak a külső és belső fenyegetésekkel szemben?
Ha szeretné kulcsfontosságú üzleti adatait az egyre szaporodó rosszindulatú támadásokkal szemben biztonságban tudni, első lépésként érdemes az informatikai környezetét fenyegető kockázatok feltérképezését szakemberrel elvégeztetni.
A sérülékenységvizsgálat, vagy más néven etikus hackelés az informatikai rendszer gyenge pontjainak (pl. potenciális szoftverhibák, gyenge jelszavak, hibás beállítások) feltárására irányul, ezzel is átfogóbb képet adva a vizsgált rendszer / rendszerelem aktuális biztonsági állapotáról, ami kiinduló információként szolgálhat a kockázatok kezeléséhez, illetve az informatikai támadások elleni védekezéshez.
A rosszindulatú támadók a biztonsági rések adta lehetőségeket kihasználva akár jelentős károkat is okozhatnak, ezért a vizsgálati eredményekről készülő jelentésben minden esetben javaslatot teszünk az azonosított sérülékenységek kijavítására.
A szükséges intézkedések elvégzése által nagy eséllyel megelőzhető a bizalmas és nélkülözhetetlen szervezeti adatok elvesztése, ellopása, továbbá megakadályozható az ezekhez való illegális hozzáférés.
Kiemelten fontos szolgáltatásaink közé tartozik, ennek köszönhetően sok éves tapasztalattal rendelkezünk a behatolásos – penetrációs – tesztelésben, és eddig számos tesztet hajtottunk végre ügyfeleink kérésére. Valamennyi tesztet végző munkatársunk megfelelő tanúsítvánnyal rendelkezik. Minden esetben automatizáltan és manuálisan is elvégezzük a tesztelést, s erről biztonsági jelentést készítünk.
Az évek során szakértő kollégáink számos sebezhetőséget azonosítottak már, több esetben közreműködtünk ezek elhárításában is. Egy alkalommal egyik ügyfelünk érzékeny pénzügyi rendszere ellen végrehajtott DDoS támadást is sikerrel hárítottuk.
PayTech © 2014